ue flag

Wydarzenie towarzyszące
Turniej NDE

Turniej o Puchar Narodowej Drużyny Esportu w ramach Europejskiego Forum Przyszłości

Organizatorami turnieju są ESA E-sport Association oraz Śląski Fundusz Rozwoju. Turniej jest oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym pierwszej edycji Europejskiego Forum Przyszłości, które odbędzie się w dniach 6 – 8 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Kiedy i gdzie odbędzie się turniej?

Turniej esportowy o Puchar Zdobywców Pucharów odbędzie się trzeciego dnia Europejskiego Forum Przyszłości (8 października) w sali konferencyjnej nr I Nowego Centrum Konferencyjnego na Stadionie Śląskim, w godzinach 10.00-16.00. W turnieju wezmą udział najlepsze polskie zespoły z najmocniejszych krajowych lig gier: CS, GO, Tekken, PES. Partnerem wydarzenia jest ESA E-sport Association.

Uczestnicy i stawka turnieju o Puchar Narodowej Drużyny Esportu

Podczas Europejskiego Forum Przyszłości odbędą się eliminacje, podczas których cztery najlepsze drużyny CS:GO w kraju podejmą rywalizację o to, by reprezentować Polskę na turnieju w stolicy Węgier  w rozgrywkach na V4 Future Sports Festival 2021. Przy wyborze uczestników brane były pod uwagę punkty rankingowe i indywidualne sukcesy drużyn.

Czym jest narodowa drużyna Esportu?

Narodowa Drużyna Esportu (NDE) to projekt zainicjowany w kwietniu 2019 roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Reprezentacja powołana przez Prezydenta to jedna z pierwszych oficjalnych esportowych drużyn narodowych w Europie. Na początku sierpnia 2019 roku Kancelaria Prezydenta RP powierzyła Esports Association zadanie kontynuowania dalszego zarządzania inicjatywą NDE.

„Jeżeli możemy mówić, że szachy czy brydż sportowy są sportem, to esport, który niezwykle rozwija zdolności manualne i refleks gracza, bez wątpienia także można zaliczyć do dziedzin sportowych” – stwierdził Prezydent RP inaugurując powstanie projektu.

Czym jest Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych?

SSE to organizacja non-profit, która ma na celu popularyzację i profesjonalizację sportów elektronicznych w Polsce. Stowarzyszenie dąży również do budowania stałych struktur wspierających działalność graczy oraz środowisk esportowych. SSE od momentu powstania w 2016 roku cyklicznie organizuje m.in. Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych, akademickie rozgrywki Edu Esports League, a także wprowadza autorski esportowy program edukacyjny w szkołach średnich. O wielu aspektach działalności SSE opowiada w rozmowie z EFP TV Prezes stowarzyszenia Łukasz Trybuś.

Partner merytoryczny

Partnerem merytorycznym turnieju esportowego o Puchar narodowej Drużyny Esportu jest Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych. SSE to organizacja non-profit, która ma na celu popularyzację i profesjonalizację sportów elektronicznych w Polsce.

SSE od momentu powstania w 2016 roku cyklicznie organizuje m.in. Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych, akademickie rozgrywki Edu Esports League, a także wprowadza autorski esportowy program edukacyjny w szkołach średnich. Stowarzyszenie dąży do budowania stałych struktur wspierających działalność graczy oraz środowisk esportowych.

WSZYSTKIE RELACJE

Europejskiego Forum Przyszłości

ue info