ue flag

TAURON Polska Energia edukuje seniorów podczas Europejskiego Forum Przyszłości

Z okazji przypadającego na ,dzień 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, TAURON przygotował materiały edukacyjne dla seniorów. To animacje, z których seniorzy mogą dowiedzieć się m.in., jak bezpiecznie korzystać z internetu, jak radzić sobie w przypadku awarii urządzeń domowych, czy jak rozpoznać fałszywe maile i SMS-y.

Materiały dostępne są na stronie internetowej www.tauron.pl/seniorzy

-Z naszych badań wynika, że 80 proc. seniorów uważa, że internet może być ułatwieniem w załatwianiu codziennych spraw. Jednocześnie, aż 53 proc. przyznaje, że korzystanie z nowych technologii sprawia im trudności, a w konsekwencji potrzebują wsparcia w obsłudze komputerów czy smartfonów. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom i dostarczamy seniorom wiedzy na temat tego, jak bezpiecznie korzystać z możliwości jakie daje Internet – podkreśla Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Materiały edukacyjne TAURONA w prosty sposób wyjaśniają najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem seniorów w internecie i poza nim. Eksperci tłumaczą, jak rozpoznać fałszywe maile i SMS-y, by nie paść ofiarą przestępców. Przypominają jedną z najważniejszych zasad: „Nie klikaj w podejrzane linki i załączniki. Zanim klikniesz w link, dokładnie sprawdź nadawcę”.

W animacjach przygotowanych przez TAURON wymienione są też reguły, jakich należy przestrzegać przy płaceniu rachunków on-line: „Korzystaj z bankowości elektronicznej tylko na własnym komputerze lub telefonie. Twoje hasło dostępu nie powinno zawierać dat urodzin czy imion najbliższych”. Wśród poruszonych tematów nie zabrakło również praktycznych porad i wskazówek dotyczących postępowania w przypadku awarii urządzeń domowych.

Zarówno animacje, jak i poradnik dla seniorów są bezpłatne i dostępne na www.tauron.pl/seniorzy. Przygotowane materiały to kolejny etap kampanii “Seniorów sposób na COŚ się zepsuło”, którą TAURON realizuje z myślą o najstarszej części społeczeństwa.

WSZYSTKIE RELACJE

Europejskiego Forum Przyszłości

ue info