ue flag

Bartłomiej Kowalski – Dyrektor Generalny, Stadion Śląski w Chorzowie

Doświadczony menadżer w zakresie marketingu sportowego. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku zarządzanie i marketing. Ponadto ukończył zarządzanie i audyt na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Posiada tytuł Master of Business Administration (MBA).

Pracował dla GKS Katowice, jednego z największych klubów sportowych w kraju, gdzie odpowiadał za organizację wydarzeń, działania marketingowe, sprzedaż oraz szeroko pojętą promocję. W latach 2017-2019 kiedy klub odnosił znakomite sukcesy tj. wicemistrzostwo Polski (2018), brązowy medal Mistrzostw Polski (2019) oraz brązowy medal Pucharu Kontynentalnego (2019), zajmował stanowisko Dyrektora ds. marketingu.

Od grudnia 2019 roku na stanowisku Dyrektora Generalnego Stadionu Śląskiego, będącego Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Aktywnie zabiega o pozyskanie imprez sportowych międzynarodowej rangi, czego efektem jest organizacja w 2021 r. na Stadionie Śląskim m.in. Mistrzostw Świata w Sztafetach oraz Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, w których pełnił funkcję CEO. Odpowiada również za rozbudowę nowoczesnego centrum konferencyjno-biznesowego na Stadionie Śląskim. Prywatnie pasjonat piłki nożnej, dobrego kina i podróży.

WSZYSTKIE RELACJE

Europejskiego Forum Przyszłości

ue info