ue flag

Tomasz Gębka, Dyrektor Zakładu Tychy Zakład FCA Polska / STELLANTIS

Tomasz Gębka jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, magistrem elektroniki i telekomunikacji. Pracę w FCA Poland rozpoczął w 2005 roku. W ciągu dwóch lat pracy w zakładzie produkcyjnym w Tychach brał czynny udział we wdrażaniu nowych rozwiązań technicznych oraz metodologii World Class Manufacturing. W 2007 roku Tomasz Gębka został przeniesiony do Turynu, do World Class Manufacturing Development Center. W tej strukturze miał okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu WCM oraz rozpocząć współpracę z centralą i zakładami produkcyjnymi we Włoszech, Turcji i innych krajach. W 2008 roku powrócił do Tychów jako Kierownik Utrzymania Ruchu w Dziale Spawalnictwa. I właśnie na tym stanowisku skutecznie przyczynił się do uzyskania przez tyskie zakłady w 2007 roku Brązowego i Srebrnego Poziomu w World Class Manufacturing oraz Srebrnego Medalu (w 2009 roku).

W 2012 roku rozpoczęła się międzynarodowa kariera Tomasza Gębki w strukturach Fiata. Wraz z rodziną przeniósł się do Neapolu, gdzie objął stanowisko kierownika spawalni w zakładzie Pomigliano d’Arco. To właśnie w tym czasie fabryka w Neapolu zdobyła srebrny i złoty poziom WCM. W 2014 roku został oddelegowany do Grugliasco koło Turynu, gdzie objął stanowisko kierownika Działu Montażu w zakładzie Maserati. W 2015 roku, w wieku zaledwie 36 lat, zrobił kolejny krok w swojej karierze, najpierw zostając dyrektorem zakładu w Pomigliano d’Arco, a rok później w Belvidere w Stanach Zjednoczonych. W ramach swoich obowiązków Tomasz Gębka zreorganizował strukturę Zakładu, przygotowując go do wprowadzenia na rynek nowego produktu – produkcji Jeep Cherokee w 2017 roku oraz nowego MCA Jeep Cherokee w 2018 roku.

Od sierpnia 2020 roku objął stanowisko Kierownika Zakładu w Tychach w FCA Poland / Stellantis.

Tomasz Gębka, 41 lat, żonaty, ma dwójkę dzieci w wieku 11 i 14 lat. Jego pasją są samochody, podróże, piłka nożna, a przede wszystkim języki obce. Biegle posługuje się językiem angielskim, włoskim i niemieckim. Nauka języków obcych, której poświęcił wiele czasu, zawsze była dla Tomasza Gębki bardzo ważna, była prawie jego filozofią życia. „Znajomość wielu języków obcych daje ogromne możliwości. Otwiera horyzonty, pozwala na szerokie spojrzenie na świat, budzi w innych szacunek i podziw, ale też zmusza do pokory, uczy skromności, bo im więcej człowiek się uczy, tym bardziej uświadamia sobie, ile jeszcze rzeczy nie może wiedzieć. “

WSZYSTKIE RELACJE

Europejskiego Forum Przyszłości

ue info