ue flag

Przemysław Sztandera, Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Ekonomista, ekspert od zarządzania ryzykiem kredytowym, finansowym, operacyjnym i rynkowym, członek kilku zarządów i rad nadzorczych, specjalista od zarządzania zmianą oraz Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.

Posiada duże doświadczenie oceny ryzyka finansowego projektów inwestycyjnych, a także w tworzeniu strategii i zarządzania wielopoziomową strukturą.

Od 2017 roku, pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu ds. finansowych GSG Towers i Stoczni Gdańsk. Wcześniej  przez dwa lata był członkiem  Zarządu ds. Finansowych i Ryzyka w Polskim Funduszu Rozwoju (poprzednio Polskie Inwestycje Rozwojowe). W latach 2004 – 2013 pracował w Banku DnB Nord, w którym  zbudował od postaw pion ryzyka. Kierował Departamentem Zarządzania Ryzykiem Kredytowym MSP i Bankowości Detalicznej, był też dyrektorem i członkiem Zarządu Banku.  W latach 1997-2004 był Zastępcą Dyrektora Departamentu Ryzyka Kredytowego w BNP PARIBAS. Swoje pierwsze kroki w bankowości i w obszarze ryzyka stawiał w Pomorskim Banku Kredytowym w 1992 r. Równolegle prowadził pracę naukową na Uniwersytecie Szczecińskim,  a potem w Gdańskiej Akademii Bankowej.

Jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Po zakończeniu studiów na Wydziale Ekonomii, rozpoczął karierę zawodową jako pracownik naukowy, odbywając staże na Uniwersytecie Sterling w Szkocji i Uniwersytecie Carlton w Kanadzie. Ukończył tez studia podyplomowe na  Uniwersytecie Navarra w Hiszpanii. Posiada licencję doradcy restukturyzacyjnego.

Prywatnie miłośnik sportu. Gra w tenisa, jeździ na nartach, wędkuje. Lubi też majsterkować.

WSZYSTKIE RELACJE

Europejskiego Forum Przyszłości

ue info