ue flag

Leszek Hołda, Członek Zarządu, PKP Energetyka

W Grupie Kapitałowej PKP Energetyka odpowiada za obszary: sprzedaży energii trakcyjnej, relacje z kluczowymi klientami oraz działania z zakresu R&D. Jest zastępcą przewodniczącego Prezydium Rady Programowej Centrum Efektywności Energetycznej Kolei – CEEK. Wcześniej, w latach 2012-2016, w Grupie Orange pełnił jednocześnie dwie funkcje – dyrektora sprzedaży do klientów kluczowych i korporacyjnych w Orange Polska oraz prezesa Integrated Solutions. Pod jego kierownictwem Integrated Solutions w ciągu pięciu lat z pozycji startupu urósł do czołowego gracza rynku IT. W latach 2009–2012 jako dyrektor projektu Orange UEFA Euro 2012 zarządzał ponad 1000 osobowym zespołem odpowiedzialnym za obsługę technologiczną w Polsce oraz za aktywacje praw marketingowych w 11 krajach Europy.
Hołda jest skutecznym menedżerem, specjalizującym się w kompleksowych, strategicznych projektach, umacniających pozycję przedsiębiorstw w głównych segmentach rynku biznesowego (B2B). Jego domeny gospodarcze to także: elektromobilność, rozwój technologii transformacji rynku energetycznego oraz marketing rozwiązań B2B.
Leszek Hołda jest absolwentem studiów MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Wcześniej ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą oraz Akademię Ekonomiczną w Krakowie.

WSZYSTKIE RELACJE

Europejskiego Forum Przyszłości

ue info