ue flag

Obiekt wydarzenia

Stadion Śląski dla milionów Polaków i mieszkańców województwa śląskiego jest nie tylko wielofunkcyjnym obiektem sportowym, ale także symbolem. Pomnikiem o wyjątkowym znaczeniu. Miejscem, które zatrzymało w sobie ogrom wspomnień i emocji. Organizowane tu wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, koncerty największych gwiazd, wyścigi żużlowe, wydarzenia lekkoatletyczne – nadawały temu obiektowy coraz większy wymiar.

Historia Stadionu Śląskiego sięga 1956 roku. Przez lata Śląski Gigant był miejscem organizacji największych imprez sportowych, rozrywkowych i muzycznych przy oklaskach kilkudziesięciotysięcznej widowni. Stadion Śląski od początku swojego istnienia był obiektem wielofunkcyjnym, służącym różnym dyscyplinom sportu. W latach 1957-1969 był głównie areną zmagań lekkoatletycznych, a następnie żużlowych. Nie brakowało także muzycznych emocji, których dostarczały występy znanych artystów, tj. U2, The Rollings Stones’ów czy Iron Maiden. W maju 1960 nastąpił jeden z najważniejszych momentów w piłkarskich dziejach stadionu. Wizyta klubu FC Santos z królem futbolu Pelé. Również na Śląskim pierwszy raz w historii Polacy wygrali z Anglią 2:0 w eliminacjach mistrzostw świata w 1973 roku.

Stadion Śląski areną EFP

Stadion Śląski – Narodowy Stadion Lekkoatletyczny – arena wielkich wydarzeń kulturalnych i sportowych. To najnowocześniejszy stadion lekkoatletycznym w Europie, a także sportowy symbol województwa śląskiego.

W 2021 roku na obiekcie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce oraz Mistrzostwa Świata w Biegach Sztafetowych. Poziom organizacji wydarzeń został bardzo wysoko oceniony przez międzynarodowe federacje World Athletics oraz European Athletics. Tym samym Europejska Federacja Lekkoatletyczna zadecydowała o przyznaniu Stadionowi Śląskiemu organizacji Mistrzostw Europy w 2028 roku oraz Drużynowych Mistrzostw Europy w 2027 roku.

Stadion Śląski to największa arena muzyczna w Polsce. Tysiące fanów bawiło się tu na koncertach największych gwiazd. W 2019 roku na obiekcie zorganizowano także widowisko muzyczne Rapsodia Śląska upamiętniające setną rocznicę I Powstania Śląskiego.

Dziś Stadion Śląski to największy lekkoatletyczny obiekt w Polsce, nowoczesna arena piłkarska i największa scena muzyczna w kraju. W sierpniu 2020 r. Stadion Śląski oficjalnie został Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Legendarny „Kocioł Czarownic” to znaczące miejsce dla polskiej, europejskiej oraz światowej lekkoatletyki, spełniające najwyższe normy niezbędne do organizacji międzynarodowych wydarzeń lekkoatletycznych.

Nowoczesne Centrum Konferencyjne

Stadion Śląski to także Centrum Konferencyjno-Biznesowe, w którym można zrealizować różnego rodzaju eventy i konferencje. Obiekt posiada niezbędne certyfikaty, które umożliwiają przeprowadzenie imprez o charakterze światowym.

W 2021 roku do użytku oddane zostały nowe przestrzenie Centrum Konferencyjno-Biznesowego. Przestronne sale wyposażone w najnowszy sprzęt multimedialny oferują najwyższy standard organizacji konferencji, spotkań biznesowych, szkoleń oraz wszelkiego rodzaju eventów.

Przedstawiamy przydatne grafiki dotyczące lokalizacji Nowego Centrum Konferencyjnego na Stadionie Śląskim

WSZYSTKIE RELACJE

Europejskiego Forum Przyszłości

ue info