ue flag

Konferencja: Designing new growth – supporting SMEs to use Design for Innovation

W trakcie pierwszego dnia Europejskiego Forum Przyszłości odbyła się specjalna konferencja: Designing new growth – supporting SMEs to use Design for Innovation, która odbyła się w sali nr 3 Nowego centrum konferencyjnego Stadionu Śląskiego.

Spotkanie było okazją do podsumowania wieloletniego projektu Design 4 Innovation i będzie poświęcone promowaniu zasady dobrego projektowania jako narzędzia dla wdrażania innowacji dostosowanych do obiorców produktów i usług. Będzie to debata dotycząca przyszłości jednej z Inteligentnych Specjalizacji województwa śląskiego w kontekście Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB), inicjatywy opartej na zrównoważonym rozwoju, dostępności i estetyce, mającej na celu poprawę jakości naszego codziennego życia i współtworzenie zrównoważonej przyszłości, uwzględniającej zarówno zbieżne potrzeby i cele, a także złożone problemy społeczne.

NEB to platforma interdyscyplinarnego dialogu, dzięki której można opracowywać innowacyjne rozwiązania, wspierać eksperymenty w komunikacji między światem nauki i technologii a światem kultury i sztuki oraz realizować wyzwania związane z zieloną i cyfrową transformacją.

Więcej informacji o panelu i prelegentach, oraz nagranie wideo z dyskusji znajduje się na stronie panelu: https://efp-silesia.pl/prelekcje/konferencja-designing-new-growth-supporting-smes-to-use-design-for-innovation/

WSZYSTKIE RELACJE

Europejskiego Forum Przyszłości

ue info